Máte chuť přinést dětem něco nového? 

Možná hledáte divadlo, možná koncert s živou hudbou, chcete kvalitní kulturní zážitek, ale hlavně chcete, aby vám děti neutíkaly a neusínaly nudou? Chcete, aby byli malí diváci zapojeni, pohlceni, pobaveni? Chcete děti zážitkem rozvíjet? Uděláme proto vše. Naše představení testujeme na dětech a po jeho skončení budou i ty vaše vonět lesem! :-) 

Přinášíme neotřelou písničkovou show! PŘEDSTAVENÍ NA VEŘEJNÉ AKCI

Zajišťujete kulturní programy ve vaší obci, chytáte den Dětí nebo připravujete jinou akci, na kterou dorazí malí návštěvníci? Máme pro vás tip, který nezklame. Naše skladby a příběhy se hemží zvířaty i lesními strašidly a napoví mnohé o životě v lese. Vybrat si můžete skvělou variantu živého koncertu nebo parádní interaktivní písničkovou show. Originální hudební zážitek zaručen a děti to s námi bude bavit! 

Živý koncert

VESELES A DALŠÍ LESNÍ STARŠIDLA Jak slaví svátek les? Veselé písničkové představení, pro děti malé i větší, ve kterém spolu s vílami a hejkaly zažijete pravou lesní oslavu. Živý koncert plný autorských písniček z lesa, u něhož rozhodně nemusíte sedět jako pecky. Představení nabité svěží muzikou děti nejen pobaví, ale přinese jim kvalitní hudební zážitek, navíc se při něm dozví hromadu zajímavostí z přírody.

Písničková show s Mechovnicí 

Příroda je opravdová kouzelnice, les se mění ze dne na den a za každým stromem čeká napínavé dobrodružství. Mechovnice vás s písničkou na rtech provede příběhy lesa. Děti jsou v průběhu představení intenzivně zapojeny do děje, rytmizují, ukazují, zpívají a povídají. Písničkový program o jednom herci (postava Mechovnice). Přibližná délka asi 45 minut. 


PŘEDSTAVENÍ PRO MATEŘSKÉ A ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živé koncerty pro školy a školky 

Parádní dětský program plný autorských písniček. Představení nabité svěží muzikou z lesa děti nejen pobaví, ale přinese jim kvalitní hudební zážitek, navíc se při něm dozví hromadu zajímavostí z přírody. Přibližná délka asi 45 minut. V každém školním roce hrajeme zpravidla jeden typ koncertního představení, po domluvě možno realizovat i některé z programů minulých let. 

 • OD JARA DO ZIMY (živý koncert pro školní rok 2021/2022) Představení plné písniček a rytmu, které vás provede celým rokem v říši lesa. Jak čaruje příroda měnící se v ročních obdobích vám prozradí Mechuláč a Mechovnice. 
 • KAMARÁDI Z LESA (živý koncert pro školní rok 2022/2023) Program, který poví mnohé o lesních zvířátkách. Jejich radosti a trápení s tím, co sníst a kde se vyspat povypráví písničky. 
 • VESELES A DALŠÍ LESNÍ STARŠIDLA (živý koncert pro školní rok 2023/2024) Jak slaví svátek les? Veselé písničkové představení, pro děti malé i větší, ve kterém spolu s vílami a hejkaly zažijete pravou lesní oslavu. Živý koncert plný autorských písniček z lesa, u něhož rozhodně nemusíte sedět jako pecky.

Programy s Mechovnicí 

Veselá interaktivní představení vhodná i pro menší mateřské školy a dětské skupiny. Děti jsou v průběhu intenzivně zapojeny do děje, rytmizují, ukazují, zpívají a povídají. Programy o jednom herci (postava Mechovnice). Přibližná délka asi 45 minut. Cena zpravidla 60 Kč/dítě, minimální částka 2000,- Maximální počet dětí zhruba 60. 

 • PROBOUZÍ SE LES! Na jaře je v lese živo! Všecko vyrůstá a kvete, zvířátka mají plné ruce práce a mláďata jsou leckdy neposedná, kde neplatí slova, pomůže písnička. 
 • LESNÍ ZAHRÁDKA Kdo se postará o to, aby měla zvířátka v lese dostatek jídla? Kdo uvaří šišky s mákem, kdo slupne žížalu a co si vypěstuje vlk? Legrační písničkový příběh o tom, jak medvědovi kručelo v břiše. 
 • PODZIMNÍ OSLAVA Podzim mámí barvami, vše se vlní v rytmu deště, vítr zpívá a víly lákají k tanci. Víla Míla je však lesní bludička, jak to dopadne s tím, koho vyzve k tanci? 
 • MALVÍNA A ZIMNÍ ČAROVÁNÍ Malvína patří mezi hodné čarodějnice, kvůli legraci však zavaří mnoha dětem i dospělým. Co se stane, když čarodějnické třeštidlo nedodržuje pravidla? Divadelní pohádkový příběh, plný plný napínavého dobrodružství z lesní vesnice. Pohádka s vánoční tématikou, vhodná pro období od konce listopadu až do tří králů. 

PROGRAM VE VAŠÍ KAVÁRNĚ, HERNĚ NEBO DĚTSKÉ SKUPINĚ

Přejte si potěšit malé návštěvníky vašeho podniku? Chcete dát svým zákazníkům jasný vzkaz, že rodiny s dětmi u vás mají dveře dokořán? Naplánujte si s Mechulaláky zábavné koncertní představení nebo pozvěte Mechovnici, která vám vykouzlí tematicky laděné programy plné písniček, úkolů a tvoření. 

SOUKROMÉ PŘEDSTAVENÍ 

Plánujete dětskou oslavu? Chystáte soukromou akci nebo svatbu a chcete přinést dětem skvělý zážitek? Ozvěte, ušijeme program přesně na míru vašim potřebám. 

Les vám zavoní!

Můžete se těšit!

 • písničky a příběhy z lesní říše, které se hemží zvířaty, lesními strašidly i skřítky a které mnoho napoví o životě v lese
 • originální hudební zážitek - přinášíme pouze autorskou tvorbu, hrajeme i živě
 • poutavá hudebně-divadelní forma
 • prvky rozvíjející hlasové, sluchové a hudebně pohybové dovednosti dětí
 • tematická návaznost jednotlivých písní
 • možnost zakoupení CD Žabí vlasy pro radost z poslechu nebo další práci s písničkami


Už se známe? 

Každý školní rok máme další nová představení plná čerstvých písniček a příběhů. 

Můžeme se potkat!

Veřejné koncerty

28. 3. Raškovice

29. 3. Frýdek-Místek (Velikonoční městečko)

20. 4. Rajnochovice

26. 4. Rožnov pod Radhoštěm (Dny Země)

1. 6. Paskov (Den dětí)

21 . 6. Opava (festival Slunovrat)

29. 6. Vyšní Lhoty (Den obce) Vytvořte si webové stránky zdarma!